GFXpixel.info - PHP-Fusion themes design Grudzień 17 2018 11:47:24
Nawigacja
· Strona główna
· Sołtys
· Strona Facebook
· Gmina Kórnik
· Dojazd do Koninka
· Artykuły mieszkańców
· Galeria zdjęć
· Do pobrania
· Stacja Meteo
· Banery
· Regulamin
· FAQ
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Nasza Parafia

Rada Sołecka

PolecamyKopla wylewa! Koninko i Szczytniki zalewa woda.
16 stycznia wody wystąpiły z rzeki Kopli w Koninku i Szczytnikach. Nadmiar wód roztopowych i brak regulacji Kopli od kilkudziesięciu lat spowodowały, iż wody rzeki Kopli wystąpiły z koryta. Dramatyczna sytuacja jest w miejscowości Koninko i Szczytniki. Tam rzeka zalała kilkadziesiąt działek, a strażacy musieli interweniować przy ratowaniu kilku domów opaskami uszczelniającymi. Mieszkańcy kilkakrotnie interweniowali w gminie, iż stany wód rzeki Kopli z roku na rok podnoszą się, jednak gmina pozostaje głucha na propozycje mieszkańców, aby zorganizować środki na regulację dna i brzegów rzeki. Sytuacja pogorszyła się znacznie po wydaniu zezwoleń na budowę wielkich hal magazynowych na kontrolowanych terenach zalewowych Koninka. Te tereny były swoistą rezerwą dla mieszkańców osiedli Koninka i Szczytnik na wezbraną wodę. Podnoszenie terenów przy budowie hal spowodowało znaczne spiętrzenie wody. Mimo postulatów mieszkańców koryto Kopli nadal jest nieuregulowane, porośnięte drzewami i krzakami, w takiej sytuacji musiało dojść do tragedii. Koninko i Szczytniki zalewa teraz woda.


 
Będzie powódź?

Sytuacja na rzekach jest poważna - ostrzegają władze. Nadchodzące ocieplenie - w weekend nawet do 9 stopni na plusie - może spowodować, że rzeki zaczną wylewać.

Zagrożenie powodziowe jest poważne, ale na razie służby zapewniają, że jest pod kontrolą. Ta sytuacja jest mniej dramatyczna, nie można jej w ogóle kojarzyć z tymi okolicznościami, które miały miejsce w lecie. Te zjawiska postępują znacznie wolniej - mówił gen. Janusz Skulich, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.
 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie Obrazy
Polecamy

Ostatnie artykuły
· Renowacja kapliczki ...
· Usunięcie niebezpiec...
· Płyty z I Komunii Św.
· SPRZĄTANIE LASU W KO...
· Wesołego Alleluja !!!