GFXpixel.info - PHP-Fusion themes design Marzec 07 2021 03:23:45
Nawigacja
· Strona główna
· Sołtys
· Strona Facebook
· Gmina Kórnik
· Dojazd do Koninka
· Artykuły mieszkańców
· Galeria zdjęć
· Do pobrania
· Stacja Meteo
· Banery
· Regulamin
· FAQ
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Monitoring Powietrza

Rada Sołecka

PolecamyOstatnie artykuły
· Renowacja kapliczki ...
· Usunięcie niebezpiec...
· Płyty z I Komunii Św.
· SPRZĄTANIE LASU W KO...
· Wesołego Alleluja !!!
Wigilijne spotkanie

Wigilijne Spotkanie Opłatkowe

 

13 grudnia 2015r. odbyło się w restauracji „Szuwarek”  Wigilijne Spotkanie Opłatkowe dla seniorów wsi Koninko. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej i Grupy Rowerowej. Swoją obecnością zaszczycił nas również proboszcz naszej parafii ks. Jakub, który wszystkim zebranym złożył świąteczne życzenia oraz zachęcał do wspólnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia nie tylko w naszych domach, ale i w kościele.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzeni łamiąc się opłatkiem, wzajemnie składali sobie serdeczne i płynące prosto z serca życzenia. Miłym akcentem tej uroczystości była przygotowana przez sołtysa Jacka Schmidta prezentacja o znanej na całym świecie kolędzie „Cicha Noc”. Mogliśmy w ciekawy sposób poznać historię jej powstania. Pan Dobrosław opowiadał o niej w tak przejmujący i niezwykły sposób, że każdy z nas przeniósł się do małej wioski w Oberdnorfie w Austrii. Tam w wigilijny wieczór Joseph Mohr napisał tekst, a jego przyjaciel Franz Gruber skomponował muzykę.

Po tym zachwycającym pokazie przyszedł czas na wspólną wieczerzę. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy, a także pysznych słodkich wypieków pani Janiny oraz pani Oli.

Dziękujemy wszystkim, iż, mimo, że jest to okres pełen przedświątecznego ferworu i zabiegania tak licznie do nas przybyli. To spotkanie z mieszkańcami naszej wsi było pełne życzliwych rozmów, żartów i wspólnego śpiewania kolęd.

Serdecznie podziękowania kieruję do państwa Janiny i Jana Jankowiaków, pani Aleksandry Michałowicz, pana Jacka Schmidta, pana Dobrosława Rola, pana Krzysztofa Świerczyńskiego za wszelką okazaną pomoc w organizacji tego spotkania. Na koniec bardzo serdecznie dziękuję „grupie sprzątającej”.

Galeria zdjęć >>>

Sylwia Łoś

 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie Obrazy
Nasza Parafia

Polecamy