GFXpixel.info - PHP-Fusion themes design Marzec 09 2021 07:10:06
Nawigacja
· Strona główna
· Sołtys
· Strona Facebook
· Gmina Kórnik
· Dojazd do Koninka
· Artykuły mieszkańców
· Galeria zdjęć
· Do pobrania
· Stacja Meteo
· Banery
· Regulamin
· FAQ
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Monitoring Powietrza

Rada Sołecka

PolecamyOstatnie artykuły
· Renowacja kapliczki ...
· Usunięcie niebezpiec...
· Płyty z I Komunii Św.
· SPRZĄTANIE LASU W KO...
· Wesołego Alleluja !!!
Zaniechanie zgłoszenia przez Burmistrza do "Podwórko Nivea"

w dniu 14.04.2015 r. wystosowałem do Pana Burmistrza pismo następującej treści:

W dniu 11.03.2015 r. na wniosek mieszkańców sołectwa, Sołtys wsi Koninko złożył do Pana wniosek o następującej treści:
-Mieszkańcy sołectwa Koninko zwracają się z prośba o zgłoszenie wsi do udziału
w projekcie *Podwórko NIVEA*
Udział w tym projekcie daje szansę dla naszej wsi pozyskaniu nieodpłatnie placu zabaw, który mógłby być usytuowany w naszym w naszym ośrodku sportu i rekreacji.
Budżet sołectwa jest tak niski, że zorganizowanie takiego placu zabaw z naszych środków jest praktycznie niemożliwe.
Termin zgłoszenia do udziału w konkursie do dnia 31.03.2015 r. Szczegóły akcji na stronie internetowej www.nivea.pl/podworko
Do wniosku był dołączony regulamin tego projektu, który określił że zgłoszeń takich może w imieniu mieszkańców zgłaszać naszym przypadku gmina. Jakie było moje zdziwienie gdy 01 kwietnia 2015 r. szukając naszej miejscowości na podanej stronie celem głosowania nie ujrzałem jej. W rozmowie z panem Sołtysem osp dowiedział mi że to decyzja pana Burmistrza.
Nie wiem jakimi racjonalnymi argumentami kierował się Pan nie zgłaszając naszej miejscowości do projektu, czy gmina jest sama wygospodarować 120 tyś zł. (bo taka jest wartość tej inwestycji) na budowę takiego ogródka zabaw w Koninku.
Czy stwierdzenie pana Burmistrza że taki wniosek składa spółdzielnia mieszkaniowa w Kórniku to głosy się rozłożą. Myślę że to nie powinni mieć żadnego znaczenia, ponieważ spółdzielnie mieszkaniowe są niezależne od gminy i same się finansują a ich budżet znacząco przewyższa budżet naszego sołectwa.
Pana obowiązkiem jest służyć mieszkańcom gminy i każdy wniosek składany do pana powinien być przez pana racjonalnie przemyślany i zrealizowany, Tu nie znajduję żadnego racjonalnego wytłumaczenia, co więcej rada Sołecka do dnia dzisiejszego nie otrzymała od Pana żadnej odpowiedzi. To jest ignorancja i lekceważenie mieszkańców, wyborów.
Jeszcze jedna kwestia. 27.03. 2015 r. (piątek) zadzwoniła do mnie jedna z urzędniczek Urzędu Gminy abym w poniedziałek tj 30.03.2015 .r wiec na jeden dzień przed końcowym terminem zgłoszenia projekty, abym jej pomógł zlokalizować projekt na placu. Po pierwsze miałem już swoje planu prywatne, po drugie co stwierdziłem, że urzędzie gminy są projekty zagospodarowania naszego placu, wystarczy tylko się pofatygować do innych wydziałów.
W gminie ponoć są kompetentne osoby które powinny Pani pomóc (zagospodarowanie przestrzenne, geodeci). A pani ta zwraca się o pomoc do mieszkańca wsi.
Jeśli nikt nie był w stanie tego zrobić (pracowników dużo w dwóch ratuszach
w Kórniku i Bninie) to można było dać mi pełnomocnictwa do wykonanie tego niewielkiego zadania i podpisać ze mną umowę zlecenie. Ja nie mając wykształcenia w tym kierunku na pewno bym sobie z tym poradził.
Proszę o racjonalną i konkretną odpowiedź czym kierował się pan nie zgłaszając wniosku mieszkańców co do projektu *Podwórko nivea*
Do wiadomości otrzymali"
Starosta Poznański
Wojewoda Wielkopolski
Głos Wielkopolski

 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie Obrazy
Nasza Parafia

Polecamy