GFXpixel.info - PHP-Fusion themes design Luty 27 2021 07:26:50
Nawigacja
· Strona główna
· Sołtys
· Strona Facebook
· Gmina Kórnik
· Dojazd do Koninka
· Artykuły mieszkańców
· Galeria zdjęć
· Do pobrania
· Stacja Meteo
· Banery
· Regulamin
· FAQ
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Monitoring Powietrza

Rada Sołecka

PolecamyOstatnie artykuły
· Renowacja kapliczki ...
· Usunięcie niebezpiec...
· Płyty z I Komunii Św.
· SPRZĄTANIE LASU W KO...
· Wesołego Alleluja !!!
II Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em

II Spływ KajakowyFX events - organizatorzy nietypowych imprez integracyjnych dla firm oraz Urząd Miasta Kórnik zapraszają mieszkańców Gminy Kórnik oraz miasta Poznania na
„II Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em”.

 

Dwudniowa impreza organizowana w ramach cyklu „Baw się z FX-em” odbędzie się w sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia 2013 r.

Wzorem ubiegłego roku organizowany jest już drugi spływ kajakowy na trasie z Kórnika do Poznania. W zeszłym roku narodził się pomysł, aby udrożnić ten szlak kajakowy - pomysłodawcą aktywizacji tej trasy oraz inicjatorem imprezy jest Komandor Spływu Jakub Zygarłowski.

Dzięki staraniom i działaniom firmy FX events przy nieocenionej pomocy i zaangażowaniu Gminy Kórnik najbardziej niedostępne odcinki rzeki zostały oczyszczone przed I Kórnickim Spływem Kajakowy z FX-em. W tym roku podobnie, szlak zostanie oczyszczony, a organizatorzy zapraszają do wspólnego wiosłowania!

Około 35-kilometrowa trasa podzielona będzie na dwa odcinki. W sobotę od rana organizatorzy wypłyną z Biernatek k. Kórnika. Start oficjalny uczestników planowany jest w Bninie; następnie przez jez. Kórnickie, Skrzynki Duże, Skrzynki Małe i dalej rzeką Głuszynką. Pod koniec pierwszego etapu pokonane zostaną gęsto zatrzcinione tereny zarośniętego jeziora w Borówcu, by następnie malowniczo meandrującą rzeką Głuszynką dopłynąć w okolice Kamionek, gdzie na łące przy lesie zlokalizowany będzie biwak – nocleg pod namiotami.

Tam wieczorem FX partnerzy zabawią uczestników nietypowymi konkurencjami integracyjnymi, a dzień zakończy się ogniskiem i wspólnymi śpiewami przy akompaniamencie gitary.

Niedziela - drugi dzień spływu to odcinek od Kamionek urokliwą rzeką Głuszyną, a później Koplą do Czapur, aż do ujścia do Warty. Tam rozpocznie się ostatni etap spływu: Wartą do samego Poznania.

Udział w imprezie należy zgłosić do środy, 24 kwietnia . Ze względów organizacyjnych ilość uczestników  jest ograniczona, o przyjęciu na spływ decyduje kolejność zgłoszeń. Na imprezę można się wybrać własnym kajakiem lub skorzystać z kajaków zapewnionych przez organizatorów. Organizatorzy zapewniają również miejsca w namiotach oraz wojskowe materace. Wyżywienie we własnym zakresie.

 

Spływ zabezpieczony będzie przez Instruktorów Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo oraz przez ratownika WOPR. Dzieci mogą wziąć udział w spływie wyłącznie pod opieką dorosłych.

 

Informacje szczegółowe dotyczące spływu, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie  www.fxpartnerzy.pl  oraz na facebookowym profilu https://www.facebook.com/pages/FX-partnerzy-Jakub-Zygar%C5%82owski-Imprezy-integracyjne/199092376859407

Kontakt: Komandor Spływu Jakub Zygarłowski tel. 606-454-121

 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie Obrazy
Nasza Parafia

Polecamy