GFXpixel.info - PHP-Fusion themes design Sierpień 29 2016 17:22:03
Nawigacja
· Strona główna
· Gmina Kórnik
· Dojazd do Koninka
· Artykuły mieszkańców
· Galeria zdjęć
· Forum
· Do pobrania
· Kategorie Informacji
· Stacja Meteo
· Banery
· Regulamin
· FAQ
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Nasza Parafia

Rada Sołecka

Ostatnie artykuły
· Renowacja kapliczki ...
· Usunięcie niebezpiec...
· Płyty z I Komunii Św.
· SPRZĄTANIE LASU W KO...
· Wesołego Alleluja !!!
PolecamyPowitanie


Koninko to niewielka wieś w gminie Kórnik. Od granic Poznania dzieli ją niespełna 12 km. To na tyle daleko, aby zapomnieć o miejskim zgiełku i móc cieszyć się walorami natury, a na tyle blisko, by czerpać korzyści z wygodnej komunikacji z miastem. Miejscowość Koninko leży nieopodal wojskowego lotniska Krzesiny.

 

 


net4me internet w Koninku

 
20 sierpnia - Koncert

 
DZIEŃ DZIECKA W KONINKU

DZIEŃ DZIECKA W KONINKU

W miejscowości Koninko sołtys Jacek Schmidt wraz z kilkoma mieszkańcami przygotowali festyn z okazji Dnia Dziecka. Odbył się on w miesiącu czerwcu, na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Koninku. Pogoda dopisała, było ciepło, ale nie upalnie, co sprzyjało dobrej zabawie.

Na festynie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: darmowe zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, prażynki, słodkie upominki, malowanie twarzy oraz różne konkurencje sportowe.

Dzieci chętnie brały udział w licznych konkursach prowadzonych przez OSP Szczytniki oraz przez „Bzik Show”. Wspaniałym występem uraczył nas zespół dziewczyn z Koninka i Szczytnik „Neighbors”.

Podczas festynu każdy mógł spróbować ciasta, ciasteczek, lodów, napoi w postaci soczków oraz oranżady rozdawanej ze znanego już w Koninku pomarańczowego Citroena.

Na koniec nasza wspaniała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zrobiła pokaz gaszenia pożarów. Wszyscy obserwatorzy byli pod wielki wrażeniem umiejętności i sprawności tych młodych ludzi. Ich opiekunowie mogą być dumni ze swoich wychowanków. Festyn zakończono wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Pragnę podziękować w pierwszej kolejności Sławomirowi i Joannie Szalczyk za ich wielkie zaangażowanie. Równie gorąco pragnę podziękować: Krzysztofowi Świerczyńskiemu, Izabeli Kowalskiej, Janinie i Janowi Jankowiakom, Beacie Urbaniak, Markowi Templewicz, Dobrosławowi i Aleksandrze Rola, Monice Sobocińskiej, Marice i Arkowi Gomuła, Iwonie, Dominice i Patrycji Szalczyk, Szymonowi Dłubała, całej straży OSP Szczytniki oraz wszystkim sponsorom.

Sylwia Łoś

 
12 czerwca 2016r - Dzień Dziecka

 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie Obrazy
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
05-12-2010 19:20
Po zalogowaniu możesz więcej! Zbudujmy wspólnie Koninko.pl
Polecamy